Kategorie

Opaski odblaskowe

Opaska odblaskowa to chyba jeden z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawanych gadżetów odblaskowych. Chętnie noszone przez dzieci i dorosłych, niskim kosztem zapewniają ochronę w ciemności i widoczność aż do 300 metrów! W sklepie PolarFox znajdziesz certyfikowane opaski jakości premium, a różnorodność oryginalnych wzorów sprawi, że każdy znajdzie coś, co dopasuje do swojego codziennego stylu. 

Opaski odblaskowe

Opaska odblaskowa - Polarfox – Standardowa - Srebrna- PF-0761 Opaska odblaskowa - Polarfox – Standardowa - Srebrna- PF-0761
Producent: PolarFox
Cena:

3,90 zł

Cena netto: 3,17 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Polarfox – Standardowa - Żółta- PF-0760 Opaska odblaskowa - Polarfox – Standardowa - Żółta- PF-0760
Producent: PolarFox
Cena:

3,90 zł

Cena netto: 3,17 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep - Be Visible - Granatowa - PF-0765 Opaska odblaskowa na rzep - Be Visible - Granatowa - PF-0765
Producent: PolarFox
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep - Be Visible - Zółta - PF-0766 Opaska odblaskowa na rzep - Be Visible - Zółta - PF-0766
Producent: PolarFox
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep CE - Max Visible - Czarna- PF-0767B Opaska odblaskowa na rzep CE - Max Visible - Czarna- PF-0767B
Producent: PolarFox
Cena:

10,99 zł

Cena netto: 8,93 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep CE - Max Visible - Zółta - PF-0768Y Opaska odblaskowa na rzep CE - Max Visible - Zółta - PF-0768Y
Producent: PolarFox
Cena:

10,99 zł

Cena netto: 8,93 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Polarfox – Orafol – Srebrna - PF - 0686 Opaska odblaskowa - Polarfox – Orafol – Srebrna - PF - 0686
Producent: PolarFox
Cena:

9,90 zł

Cena netto: 8,05 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-02 Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-02
Producent: PolarFox
Cena:

7,90 zł

Cena netto: 6,42 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-07 Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-07
Producent: PolarFox
Cena:

7,90 zł

Cena netto: 6,42 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Tekstylna 3M - PF-OP-TEXTILE 3M Opaska odblaskowa - Tekstylna 3M - PF-OP-TEXTILE 3M
Producent: Salzmann
Cena:

9,90 zł

Cena netto: 8,05 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep - taśma 3M - 2 szt. - PF-0211Y Opaska odblaskowa na rzep - taśma 3M - 2 szt. - PF-0211Y
Producent: Salzmann
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep - taśma 3M - PF-43003*2B Opaska odblaskowa na rzep - taśma 3M - PF-43003*2B
Producent: Salzmann
Cena:

26,90 zł

Cena netto: 21,87 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Polarfox – Orafol - Żółta - PF - 0685 Opaska odblaskowa - Polarfox – Orafol - Żółta - PF - 0685
Producent: PolarFox
Cena:

9,90 zł

Cena netto: 8,05 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa na rzep 2 szt.- taśma 3M - - PF-0211P Opaska odblaskowa na rzep 2 szt.- taśma 3M - - PF-0211P
Producent: Salzmann
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-04 Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-04
Producent: PolarFox
Cena:

7,90 zł

Cena netto: 6,42 zł

szt.
zobacz więcej
Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-05 Opaska odblaskowa - Rodzina Treflików - PF-TR-OP-05
Producent: PolarFox
Cena:

7,90 zł

Cena netto: 6,42 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego warto nosić opaski odblaskowe?

Noszenie opasek odblaskowych jest bardzo ważne, ponieważ pomaga w zwiększeniu widoczności danej osoby na drodze, co istotnie zmniejsza ryzyko wypadku. Opaski odblaskowe są szczególnie przydatne w warunkach słabej widoczności, takich jak w nocy lub podczas deszczu, śniegu lub mgły - warto o nich pamiętać  w okresie jesienno-zimowym. Noszenie opasek odblaskowych może być szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ są one mniej widoczne dla kierowców niż dorośli, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo w ten sposób. W rzeczywistości w wielu krajach noszenie odblasków jest obowiązkowe dla pieszych, aby zapewnić im bezpieczeństwo na drodze.

Jaki rodzaj opaski wybrać?

Wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika! Na stronie PolarFox znajdziesz całą kolekcję opasek: opasek odblaskowych samozaciskowych, opasek odblaskowych na ramię czy opasek dla dzieci. 

Wszystkie z nich to produkty klasy premium, certyfikowane według europejskich norm. Każda z nich znacząco poprawi Twoje bezpieczeństwo na drodze, zwiększając widoczność nawet do 300 metrów! Dlatego warto postawić na oryginalne, certyfikowane produkty wykonane z materiałów pochodzących od sprawdzonych dostawców. 

Jakie rodzaje opasek wyróżniamy? Oto najbardziej popularne typy:

  • opaski samozaciskowe - w tej kategorii znajdziesz zarówno zabawne wzory przeznaczone dla dzieci - w tym najnowsza kolekcja ze Smerfami i Treflikami - jak i stylowe motywy dla dorosłych, które świetnie będą wyglądały nawet przy eleganckiej damskiej torebce! Opaski samozaciskowe możemy nosić bezpośrednio na ramieniu lub kostce albo przymocować je do ramy roweru, wózka dziecięcego lub gdziekolwiek zechcesz!
  • opaski ledowe - tych migających światełek nie sposób przeoczyć! Elektroniczne opaski ledowe są szczególnie doceniane przez sportowców: rowerzystów czy biegaczy, ponieważ nie przeszkadzają przy uprawianiu sportu i nie krępują ruchów. 
  • opaski odblaskowe na rzep - ich praktyczne zapięcie gwarantuje wszechstronne zastosowanie. Ładne, żywe kolory opasek Salzmanna przełamane są odblaskową taśmą 3M. Znajdują swoje zastosowanie w fitnessie, przy pracy lub wszędzie tam, gdzie warto zapewnić dodatkową ekspozycję. 
  • opaski odblaskowe z dodatkowym oświetleniem LED - te produkty gwarantują Ci podwójną ochronę przed mrokiem, a do tego wyglądają świetnie. Żółte opaski z certyfikowanej taśmy 3M ozdobione zostały czerwonymi lampkami LED - tego zestawienia nie sposób przeoczyć!

Uwaga! Miej na względzie, że certyfikowane opaski z folii występują jedynie w kolorach: żółtym, pomarańczowym lub srebrnym. Jeśli szukasz szerszej gamy kolorystycznej, musisz poszukać opasek bez certyfikatu. 

Jakie są zalety opasek odblaskowych samozaciskowych?

  • Samozaciskowe opaski odblaskowe to niezwykle proste i jednocześnie niebywale skuteczne gadżety zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drodze. Certyfikowane opaski założone na nadgarstek, ramię czy kostkę są widoczne w światłach mijania z odległości nawet do 300 metrów – jeśli porównamy to z widocznością osoby bez odblasków, która wynosi jedynie 20-30 metrów, widzimy, jak wielka to różnica. Taki dystans nie zapewnia kierowcy czasu na odpowiednią reakcję, przez co może dojść do bardzo groźnego wypadku. 
  • Opaski te świetnie sprawdzają się samodzielnie lub jako dodatkowe wsparcie przy stosowaniu zawieszek odblaskowych twardych lub miękkich, jako że zawinięte można je przymocować do każdego plecaka, torby czy torebki. Zajmują bardzo mało miejsca i można je zawsze mieć przy sobie. Doskonale służą jako dodatek do kamizelki czy szelek odblaskowych.
  • Samozaciskowe opaski odblaskowe są szczególnie przydatne przy uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. Nawet zimą mogą się okazać się bardzo przydatne, na przykład podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Odblask będzie się wyróżniał i kontrastował z bielą śniegu. To pomoże uniknąć zderzenia z innymi użytkownikami stoku lub zapewni szybsze nadejście pomocy w razie wypadku.
  • dodatkową zaletą  samozaciskowych opasek odblaskowych jest funkcja łatwego oznakowania grup: można wyróżnić w ten sposób grupy przedszkolne na wycieczce, młodzież na plaży czy jakąkolwiek inną grupę w przypadku wydarzeń plenerowych. Opaski samozaciskowe są praktyczne i ekonomiczne, dlatego nawet większa ich ilość nie będzie żadnym obciążeniem dla budżetu. 

Bądź bezpieczny i świeć przykładem - zwłaszcza zimą!

Noszenie odblasków zimą jest szczególnie ważne, ponieważ w tym czasie dni są krótsze i często panują warunki o słabej widoczności, takie jak mgła, deszcz lub śnieg. W takich warunkach noszenie odblasków może znacznie zwiększyć widoczność danej osoby dla innych uczestników ruchu, co zmniejsza ryzyko wypadku. Dlatego też warto pamiętać o noszeniu odblasków zimą, zwłaszcza jeśli dużo się poruszamy po drogach. Nie tylko pomoże nam to w zachowaniu bezpieczeństwa, ale także pozwoli innym uczestnikom ruchu na szybsze i skuteczniejsze reagowanie na naszą obecność na drodze.

Prawidłowe użycie opasek odblaskowych - sprawdź, czy robisz to dobrze!

W przypadku opasek i innych akcesoriów odblaskowych obowiązuje prosta zasada: umieszczamy odblask na wysokości reflektorów samochodowych, czyli w praktyce tak nisko, jak się da! Zazwyczaj ludzie noszą opaski samozaciskowe na ramionach lub na nadgarstkach - nie wszyscy wiedzą, że lepiej swoją rolę spełnią przymocowane do kostki. Jeśli chcemy być zauważalni dla nadjeżdżającego pojazdu, nośmy odblaski nisko przy ziemi - to samo dotyczy sprzętu sportowego czy wózków dziecięcych. Ta jedna prosta wskazówka sprawi, że Twoje odblaski będą jeszcze lepiej chroniły Twoją rodzinę po ciemku.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masz pytanie? Dzwoń! 601 651 178
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl